Balogh Szabolcs OTDK története

„Szabolcs úgy hallom újra kollégák leszünk, mit szólnál egy újabb kutatáshoz?”

2012-ben kezdtem a Nyíregyházi Főiskolán, mint geográfus hallgató. A tanulmányaim elején még nem igazán hallottam az OTDK eseményről. Szépen lassan viszont elérkezett a szakdolgozati téma választása. Nem tudtam igazából milyen témával foglalkozzak, így hosszasan nézegettem a témakiírásokat. Megkérdeztem pár felsőévest és végzett hallgatót, hogy ők milyen témában írtak. Meghallgattam őket és mindenki javaslatát végül a fiókba rakva kiválasztottam az általam jónak látott témát. Sütő László tanár úr témakiírását néztem ki magamnak. Még idegesen és kissé feszengve kopogtattam be az ajtaján, mondván, hogy én valamiféle antropogén témával szeretnék foglalkozni. Igaz, nem ezzel kezdtem, mert kicsit megszeppenve ültem le a székre és alig tudtam megszólalni, de végül megbeszéltük a dolgot, s elkezdtük a kutatást.

Nagy nehezen kialakult a téma, a dolgozat szépen lassan kezdett összeállni. Már kezdtünk kifutni az időből, de Sütő tanár úr nem hagyta annyiban a dolgot. Még egy kicsit kiegészítettük ott, simítottunk itt, újraírtuk néhány dolgot és a feltöltési határidő előtt 1 órával meg is született a mű.

Teltek a napok és elérkezett a XXXII. OTDK FiFöMa szekciója. Jól emlékszem milyen fura volt megérkezni Kolozsvárra: nagy tömeg, teljesen új környezet és világ nyílt ki aznap számomra. Az előadásomon sokan voltunk és kicsit feszengve kezdtem neki a mondandómnak. Megakadtam néha és lámpalázzal beszéltem a kutatásomról, de a zsűrinek hála nem éreztem annyira cikinek magamat. Nagyon sok jótanácsot kaptam a kutatásommal kapcsolatban. Arra is jól emlékszem, hogy mindenki milyen érdeklődéssel figyelt az előadásomra. Az azután elhangzott kérdéseket és az észrevételeket pozitív kritikaként kezeltük. Az OTDK élet ezután magába szippantott. Kolozsvárott sok helyen voltam, valamint a szakmai programok és a többi előadás is mind egy-egy lökettel szolgált számomra.

Aztán eljött a diplomamunka, az államvizsga ideje, így nem volt sok időm a személyes kutatási dolgaimmal foglalkozni. Elkezdtem dolgozni és kiestem ebből az érából.

Később 2016-ban felvételt nyertem az Eszterházy Károly Egyetemre. Megkaptam az értesítést és éppen azon gondolkodtam, hogyan legyen a leköltözés, valamint hová rakhattam az eddigi felsőoktatási jegyzeteimet, kutatási naplóimat és egyéb szükséges dolgaimat.

Kora estefelé lehetett, amikor megcsörrent a telefonom és egy ismerős nevet írt ki: Sütő tanár úr.

Balogh Szabolcs története.jpg (2.56 MB)

„Szabolcs úgy hallom újra kollégák leszünk, mit szólnál egy újabb kutatáshoz?”

Hát így kezdődött újra az OTDK-s életem. Azóta már részt vettem a 2017-ben Debrecenben rendezett XXXIII. OTDK-n, valamint jó pár helyi TDK versenyen. Sőt, egy rövid időre az a megtiszteltetés érhetett, hogy a most rendezett XXXIV. OTDK FiFöMa szekciójának Hallgatói képviselője lehettem.

Ha te is szeretnéd megosztani velünk TDK/OTDK történeted küldd el nekünk a fifoma2019@uni-eszterhazy.hu címre. Ne felejts el képeket csatolni hozzá!